CRTVG

Buscar

Siga o minuto a minuto da xornada electoral do 26-M en Galicia

Publicado o 26/05/2019 18:24
Siga o minuto a minuto da xornada electoral do 26-M en Galicia

Durante este domingo, Televisión de Galicia ofrece distintos programas informativos para dar a coñecer todo o que aconteza durante nesta xornada electoral.

18:21

A participación das 18.00 horas confirma o aumento de votantes nas europeas e o lixeiro incremento nas municipais

A participación das 18.00 horas confirma o aumento de votantes nas europeas e o lixeiro incremento nas municipais

14:01

En Galicia o índice de participación sobe un punto ás 14 h respecto ao 2015

En Galicia o índice de participación sobe un punto ás 14 h respecto ao 2015

14:00

A participación arestora, ás 14 h aumenta respecto ás eleccións municipais do 2015

A participación arestora, ás 14 h aumenta respecto ás eleccións municipais do 2015

O primeiro avance de participación das eleccións municipais en España marca un índice do 34,92%, algo superior o rexistrado no 2015, que foi do 34,78%.

 

12:40

Rafael Rodríguez Villarino, candidato á alcaldía de Ourense polo PSdeG, votou por correo

Rafael Rodríguez Villarino, candidato á alcaldía de Ourense polo PSdeG, votou por correo

12:20

Pablo Casado, presidente do Partido Popular, votou no Colexio do Pilar, en Madrid

Pablo Casado, presidente do Partido Popular, votou no Colexio do Pilar, en Madrid

12:20

Goyo Revenga, candidato á alcaldía de Pontevedra por Ciudadanos

Goyo Revenga, candidato á alcaldía de Pontevedra por Ciudadanos

12:13

O líder de Unidas Podemos en Galicia, Antón Gómez-Reino, votou na Coruña

O líder de Unidas Podemos en Galicia, Antón Gómez-Reino, votou na Coruña

12:10

O presidente do PP de Galicia, Alberto Núñez Feijóo, votou no Niño Jesús de Praga, en Vigo

O presidente do PP de Galicia, Alberto Núñez Feijóo, votou no Niño Jesús de Praga, en Vigo

12:06

Beatriz Mato, candidata á alcaldía da Coruña polo Partido Popular

Beatriz Mato, candidata á alcaldía da Coruña polo Partido Popular

12:05

Lara Méndez, candidata á alcaldía de Lugo polo PSdeG

Lara Méndez, candidata á alcaldía de Lugo polo PSdeG

12:01

Miguel Ángel Freiría, número 51 na lista de Ciudadanos para o Parlamento europeo

Miguel Ángel Freiría, número 51 na lista de Ciudadanos para o Parlamento europeo

11:57

Xosé Sánchez Bugallo, candidato á alcaldía de Santiago polo PSdeG

Xosé Sánchez Bugallo, candidato á alcaldía de Santiago polo PSdeG

11:45

Rafael Domínguez, candidato á alcaldía de Pontevedra polo PP

Rafael Domínguez, candidato á alcaldía de Pontevedra polo PP

11:40

Olga Louzao, candidata á alcaldía de Lugo por Ciudadanos

Olga Louzao, candidata á alcaldía de Lugo por Ciudadanos

11:35

Martiño Noriega, candidato á alcaldía de Santiago por Compostela Aberta

Martiño Noriega, candidato á alcaldía de Santiago por Compostela Aberta

11:31

Xulio Ferreiro, candidato á alcaldía da Coruña pola Marea Atlántica

Xulio Ferreiro, candidato á alcaldía da Coruña pola Marea Atlántica

11:30

Ana Miranda, do BNG, número 5 da lista Agora Repúblicas para o Parlamento europeo

Ana Miranda, do BNG, número 5 da lista Agora Repúblicas para o Parlamento europeo

11:22

O secretario xeral do PSdeG, Gonzalo Caballero, votou na lonxa do Concello de Vigo

O secretario xeral do PSdeG, Gonzalo Caballero, votou na lonxa do Concello de Vigo

11:20

Francisco Jorquera, candidato á alcaldía da Coruña polo BNG

Francisco Jorquera, candidato á alcaldía da Coruña polo BNG

11:16

Ramón Carballo, candidato á alcaldía de Lugo polo Partido Popular

Ramón Carballo, candidato á alcaldía de Lugo polo Partido Popular

11:15

Luís Villares, voceiro do grupo En Marea, votou na Casa das Linguas, en Lugo

Luís Villares, voceiro do grupo En Marea, votou na Casa das Linguas, en Lugo

11:10

Luís Rei, candidato á alcaldía de Pontevedra por Marea de Pontevedra

Luís Rei, candidato á alcaldía de Pontevedra por Marea de Pontevedra

11:10

Carlos Portomeñe, candidato en Lugo por Alternativa de Esquerdas

Carlos Portomeñe, candidato en Lugo por Alternativa de Esquerdas

11:10

Jorge Suárez, candidato á alcaldía de Ferrol por Ferrol en Común

Jorge Suárez, candidato á alcaldía de Ferrol por Ferrol en Común

11:05

Nicolás González Casares, número 9 da lista do PSOE para o Parlamento europeo

Nicolás González Casares, número 9 da lista do PSOE para o Parlamento europeo

11:05

Inés Rey, candidata á alcaldía da Coruña polo PSdeG

Inés Rey, candidata á alcaldía da Coruña polo PSdeG

11:03

Goretti Sanmartín, candidata á alcaldía de Santiago polo BNG

Goretti Sanmartín, candidata á alcaldía de Santiago polo BNG

11:02

Josep Borrell, cabeza de lista polo PSOE para o Parlamento Europeo

Josep Borrell, cabeza de lista polo PSOE para o Parlamento Europeo

10:55

Xosé Chorén, candidato á alcaldía de Lugo por Lugonovo

Xosé Chorén, candidato á alcaldía de Lugo por Lugonovo

10:50

Lidia Senra, de En Marea, número 2 na lista de Compromiso por Europa

Lidia Senra, de En Marea, número 2 na lista de Compromiso por Europa

10:48

Tino Fernández, candidato á alcaldía de Pontevedra polo PSdeG

Tino Fernández, candidato á alcaldía de Pontevedra polo PSdeG

10:45

A cabeza de lista do PP ao Parlamento Europeo, Dolors Montserrat, vota en Sant Sadurní d'Anoia

A cabeza de lista do PP ao Parlamento Europeo, Dolors Montserrat, vota en Sant Sadurní d'Anoia

10:40

Alejandro Langtry, candidato á alcaldía de Ferrol por Ciudadanos

Alejandro Langtry, candidato á alcaldía de Ferrol por Ciudadanos

10:35

Albert Rivera, presidente de Ciudadanos, votou en Pozuelo de Alarcón

Albert Rivera, presidente de Ciudadanos, votou en Pozuelo de Alarcón

10:35

Agustín Hernández, candidato á alcaldía de Santiago polo Partido Popular

Agustín Hernández, candidato á alcaldía de Santiago polo Partido Popular

10:33

Pedro Sánchez, secretario xeral do PSOE, votou en Pozuelo de Alarcón

Pedro Sánchez, secretario xeral do PSOE, votou en Pozuelo de Alarcón

10:33

Primeiro avance de información oficial sobre a xornada electoral desde o Centro de Datos

10:20

Ana Pontón, voceira nacional do BNG, votou no CGAC, en Santiago

Ana Pontón, voceira nacional do BNG, votou no CGAC, en Santiago

10:15

Rubén Pérez, candidato á alcaldía de Vigo por Marea de Vigo

Rubén Pérez, candidato á alcaldía de Vigo por Marea de Vigo

10:10

Iván Rivas, candidato á alcaldía de Ferrol polo Bloque Nacionalista Galego

Iván Rivas, candidato á alcaldía de Ferrol polo Bloque Nacionalista Galego

10:10

Xesús Vázquez, candidato á alcaldía de Ourense polo Partido Popular

Xesús Vázquez, candidato á alcaldía de Ourense polo Partido Popular

10:07

José Manuel Rey Varela, candidato á alcaldía de Ferrol polo Partido Popular

José Manuel Rey Varela, candidato á alcaldía de Ferrol polo Partido Popular

10:05

Ángel Mato, candidato á alcaldía de Ferrol polo PSdeG-PSOE

Ángel Mato, candidato á alcaldía de Ferrol polo PSdeG-PSOE

10:05

Elena Muñoz, candidata á alcaldía de Vigo polo Partido Popular

Elena Muñoz, candidata á alcaldía de Vigo polo Partido Popular

10:01

Iván Rivas, candidato á alcaldía de Ferrol polo Bloque Nacionalista Galego

Iván Rivas, candidato á alcaldía de Ferrol polo Bloque Nacionalista Galego

09:35

Rubén Arroxo, candidato á alcaldía de Lugo polo BNG

Rubén Arroxo, candidato á alcaldía de Lugo polo BNG

09:30

Vanessa Angustia, número 10 da lista de Unidas Podemos Cambiar Europa

Vanessa Angustia, número 10 da lista de Unidas Podemos Cambiar Europa

09:25

Abel Caballero, candidato á alcaldía de Vigo polo PSdeG-PSOE

Abel Caballero, candidato á alcaldía de Vigo polo PSdeG-PSOE

09:20

Martiño Xosé Vázquez Mato, candidato de Ourense en Común

Martiño Xosé Vázquez Mato, candidato de Ourense en Común

09:18

Gonzalo Pérez Jácome, candidato de Democracia Ourensana

Gonzalo Pérez Jácome, candidato de Democracia Ourensana

09:16

Miguel Tellado, secretario xeral do PP de Galicia, votou no Cruceiro de Canido, en Ferrol

Miguel Tellado, secretario xeral do PP de Galicia, votou no Cruceiro de Canido, en Ferrol

09:15

Miguel Anxo Fernández Lores, candidato á alcaldía de Pontevedra polo BNG

Miguel Anxo Fernández Lores, candidato á alcaldía de Pontevedra polo BNG

09:03

Laureano Bermejo, secretario de organización de Cs Galicia, vota no Pereiro de Aguiar

Laureano Bermejo, secretario de organización de Cs Galicia, vota no Pereiro de Aguiar

09:00

Abren os colexios para votar neste superdomingo electoral

Abren os colexios para votar neste superdomingo electoral

Envía o teu comentario!
Para poder comentar esta entrada debes estar rexistrado.
Introduce o teu usuario e contrasinal aquí